Převod čísla k novému operátorovi zabere od září výrazně kratší dobu

Převod čísla k novému operátorovi zabere od září výrazně kratší dobu
0hlasovat
1 2 3 4 5
Děkujeme za Váš hlas tomuto článku

Podle Asociace provozovatelů mobilních sítí k tomu bylo potřeba nové technické zázemí, nový systém, který stál desítky milionů korun a stovky hodin práce specialistů. Systém má totiž několikanásobně větší kapacitu než ten starý.

V plném vytížení umožní přenést mezi jednotlivými poskytovateli mobilních služeb až 150 tisíc mobilních čísel týdně. Jen pro ilustraci: za celý loňský rok přenesli operátoři 350 tisíc telefonních čísel svých zákazníků.

Vyšší kapacita je nutná, protože lidé mají právo měnit poskytovatele, kolikrát chtějí, takže teoreticky mohou během jednoho měsíce vystřídat i několik operátorů.

Nový sytém je prý pro zákazníky mnohem bezpečnější, protože je maximálně automatizovaný a méně náchylný k chybám lidského faktoru. Význam bezpečnosti přitom neustále roste úměrně s tím, jak přibývá lidí využívajících mobilní telefonní číslo i jako autorizační prostředek pro řadu různých aplikací včetně bankovnictví.

 

Postup převedení čísla:

Zákazník, který chce přejít od jednoho mobilního operátora k druhému, by si měl ze všeho nejdřív vyřídit takzvané ukončení smluvního vztahu u opouštěné firmy.

Až podá platnou výpověď, dostane u svého původního operátora unikátní identifikační číslo. U nového operátora si pak zvolí, jaké služby bude chtít využívat, případně s jakým tarifem. Následně podá žádost o přenesení svého mobilního čísla.

Od tohoto okamžiku se rozběhne automatizovaný proces, který končí čtvrtý den od zahájení přenosu čísla. Zákazník pak vloží do telefonu novou SIM kartu a začne využívat služby nového poskytovatele.
Díky unikátnímu číslu je převod zcela bezpečný (ilustrační foto) - Foto: Fotobanka Stock.xchng

Unikátní identifikační číslo potvrzuje, že zákazník podal platnou výpověď u opouštěného operátora. Jde rovněž o důležitý bezpečnostní prvek, jak upozorňuje prezidentka Asociace provozovatelů mobilních sítí Michaela Renčínová.

„Zajišťuje naprostou bezpečnost vašeho čísla. Není možné, aby vám vaše číslo někdo ukradl během přenosu, a to platí jak pro předplacené karty, tak pro tarify,“ vysvětluje Renčínová.

Pokud nejste majitelem telefonního čísla, nemůžete tento unikátní kód dostat a číslo nikdy nepřenesete. Podrobnosti jsou na webových stránkách asociace www.apms.cz 

Komentáře

There is no comment

Zanechat komentář

Zadejte Vaše jméno
Vyplňte Vaše jméno
Vyplňte Váš email, nikdy ho nebudeme zveřejňovat.
Vyplňte Vaše webové stránky
Zadejte Váš komentář
Enter captcha code above